valg kett

Valguskett

Valguskett – silmapaistev valgustus ja dekoratsiooni element

 

Valguskett ehk lambikett seostub esimesena arvatavasti rahuliku pühadeajaga, mil tänavaid kaunistavad ja valgustavad erinevad tulukesed. Valgusketid on ka lahutamatuks osaks kaunistamaks jõulupuud ning samuti dekoreeritakse nendega pühade meeleolu loomiseks hoovis olevaid puid ja põõsaid.  Tihtipeale pakitakse valguskett peale jõule kokku ja jäetakse uut aastat ootama. Tegelikkuses aga sobib valguskett suurepäraselt aastaringseks kasutamiseks – see paigaldatakse rõdule, terrassile või puhkealale valgustamaks ja kaunistamaks ümbritsevat ala.

Kuigi valgusketid on ilmastikukindlad, siis talvel oleks mõistlik paigutada valguskettide pesad suuaga alla, et need jääksid lume eest kaitstud. Kui lambipesad on suunaga üles võib lumi sadada lambi peale ja pesasse imbuda, tänu millele võib pesa  kiiremini oksüdeeruda ja lõpuks enam mitte elektrit juhtida. Seega kõige ideaalsem oleks lambipesad keerata 90-kraadilise nurga alla.

Samuti on erinevatel pidudel ja üritustel valguskett silmapaistvaks dekoratsiooniks, mis muudab kõik üritused maagilisteks. Ketid sobivad ideaalselt pulmade, juubelite ja erinevate pidulikemate vastuvõttude dekoratsioonideks ja valgustamiseks. Üks on kindel, valgusketil on palju erinevaid kasutusalasid, see loob hubase valguse ning sobib iga stiiliga, nii maakoju kui ka moodsasse linna korterisse.

 

Mis vahe on valgusketil ja lambiketil?

 

Valgusketil ja lambiketil ei ole mitte mingit vahet, tegemist on täpselt sama tootega, lihtsalt toodet nimetatakse erineva nimega.

 

 

Ideid valgusketi kasutamiseks

 

Valgusketid on traditsioonilised suured pirnivalgustid, mida näeb juba paljudes 1950. aastate USA filmides kaunistamas erinevaid laadaplatse. Viimastel aastatel on valgusketid aga hakanud igal pool laialdaselt levima ja ei ole vaid laatade kaunistamiseks. Valgusketti kasutatakse erinevate ruumide ja alade kaunistamiseks ning valgustamiseks – alates isikliku kodu siseruumides ja hoovides lõpetades toidufestivalide, laatade, kontserdite ja muude suurüritustega.

Siinkohal toomegi välja mõned ideed, kus valgusketti kasutada:

Miks mitte suvel korraldada õues üks mõnus pereõhtu ja siduda värviliste LED-pirnidega valguskett väliprojektoriga. See loob laheda õhkkonna, mis pakub elevust ka pere pisematele.

Väliköögis võib edukalt tavalise valgustuse asemel kasutada ka valguskette ning söögiala muuta nendega hetkega hubasemaks ja romantilisemaks.

 

Valgustuse paigutamine puudele ja taimedele on suurepärane viis nende esiletõstmiseks ning efektide ja varjude loomiseks. Kerige kett ümber puude tüvede, et juhtida tähelepanu nende kujule või ümber kindla oksa, et tõsta see esile.

 

 

Valguskett ei pea olema vaid välidekoratsiooniks, väga edukalt saab valgusketi paigaldada ka näiteks voodipeatsisse, trepikäsipuudele, kamina kohale – võimalusi on lõpmatult.

Samuti on valgusketid ideaalseks valikuks paljudele erilistele sündmusteks, näiteks pulmadesse ning eriti hästi sobivad need vintage või retrohõngulisse pulma.

 

Valguskett on kõige tõhusam ja efektsem kui see on loominguliselt üles riputatud. Keti riputamise viise on palju ning piiriks on vaid enda kujutlusvõime, ruumi suurus ja valgusketi pikkus. Valgusketi riputamise viisi valiku tegemise võib muuta lihtsamaks teatud kindla stiili jälgimine.

Mõned stiilinäited valgusketi riputamiseks:
Kiilpaigutus – keskseks punktiks on mõni puu või sammas ja tulede riputamine toimub kiilukujuliselt näiteks vastu aeda, terassiäärt.
Paralleelpaigutus – lihtne ja tõhus viis valgusketi paigutamiseks riputades need üksteisega paralleelselt ritta. Selle stiili jälgimisel vajate suuremas koguses ketti ning eriti populaarne on see erinevates meelelahutus asutustes, õuealadel, kohvikutes ja festivalidel
Ristipaigutus – ideaalne väiksematele aladele nagu näiteks siseõud ja väikesed kohvikud. Selline paigutus katab suure ala nõudmata suures koguses valguskette.

Tekkinud visiooni lihtsamaks täitmiseks joonistage väja plaan kuidas valguskett võiks paigutuda.

Kuidas valida sobiv valguskett?

Enne valgusketi ostmist tuleks esimese asjana mõõta üle ruumi suurus kuhu te keti paigutate. Mõõta tuleks nii ruumi kõrgus kui ka laius seejuures arvestades mis langusnurga all kett paiknema hakkab. See aitab teil otsustada millise pikkusega valgusketti te vajate ning kas on vaja mingeid lisakonkse, kaableid või juhtmeid.

Lisaks sellele tuleks mõelda, kas soovite kasutada valgusketti siseruumis või välitingimuses. Kõik meie valgusketid on mõeldud kasutamiseks nii sees kui väljas. Valgusketid on ilmastikukindla sertifikaadiga IP65, mis tähendab, et valguskett peab vastu ka karmid sügis- ja talveilmad.

 

Mida näitab IP tähis valgusketis?

 

IP (Ingress Protection) on rahvusvaheliselt tunnustatud kaitsemarkeering, mis koosneb kahst numbrist. Esimene number näitab kaitset tahkete osade vastu ja teine number kaitset vee vastu. Mida suurem on IP väärtus, seda kaitstum on valgusti välismõjude vastu.

Antud juhul number 6 märgistab, et toode on täielikult tolmutihe ja seadmesse ei pääse tolmu ning number 5, et kaitse on igast suunast tulevate veejugade vastu.

 

Sellest kui kaua te soovite valgusketti kasutada sõltub pirnide valik – meie valikus on erineva võimsuse ja elueaga pirnid. Samti on pirnide valikul oluline läbi mõelda, millist valgust te soovite, kas värvilist või valget. 

Valgusketi pikkuse valikul tuleks paika panna ala suurus mida soovite kaunistada. Samuti on oluline läbi mõelda kuhu ja mis kujuliselt te tuled riputada soovite. Võimalusi on mitmeid – sirgjooneliselt, laineliselt, risti, sik-sakiliselt. Eelnevat arvesse võttes tehke vajalikud mõõtmised kui pikka valgusketti teil soovitud tulemuse saavutamiseks vaja läheb.  Valgusketti valides tuleks silmas pidada, et kui kett riputada sirgjoone asemel laineliselt, näeb see visuaalselt palju kenam välja.  Kõik meie rendis ja müügis olevad valgusketid on jätkatavad ja neid saab omavahel ühendada. Seega kui vajate pikka valgusketti, siis on need võimalik omavahel kokku ühendada ühes jadas kuni 100 meetrini.

 

Jätkatava valgusketi eelised

 

Jätkataval valgusketil on suur eelis ühes tükis valgusketi ees, sest jätkatavat valguketti saab kasutada ka 10m pikkuste osadena erinevates kohtades.Samuti on võimalik ühendada seda ka näiteks 10m valgusketiga ja kasutada seda nii 30m ketina kui ka eraldi 20m ja 10m ketina.

 

Jätkukohad erinevad tavalistest suurtest voolupistikust olles väikesed ja diskreetsed. Kaks valgusketti omavahel ühendades jääb jätkukoht praktiliselt märkamatuks. Valguskette on võimalik jätkata omavahel 7m sammudega ja tänu sellele on võimalik saavutada pikkus kuni 100m.

 

 

Valguskettide valik

 

Telgirent24 valikus on erinevas pikkuses nii värvilisi kui ka valge valgusega valguskette.  Valgusketid on jätkatavad, energiasäästlike LED pirnidega ning ilmastikukindlad. Lisaks sellele on lambikett ühendatav tavalisse kodus olevasse 220v vooluvvõrku, seega saab seda lihtsasti kasutada igal pool.

 

Pakume rendiks valguskette suurusega: Valguskett rent 7m, Valguskett rent 14m, Valguskett rent 21m, Valguskett rent 28m, Valguskett rent 35m, Valguskett rent 42m, Valguskett rent 50m

Valgusketi paigaldamine on lihtne, kuid soovi korral saab meilt tellida ka valgusketi paigalduse.

Pakume müügiks valguskette suurusega: Valguskett 10m müük, Valguskett 20m müük, Valguskett 30m müük, Valguskett 40m müük, Valguskett 50m müük

 

 

 

Meie valikus olevate kõikide valguskettide pirnipesade vahe on E27.

E27 on kõige populaarsem pirnipesa. Selle pesa diameeter on 27m ning E täht tuleneb selle pesa leiutaja perekonnanimest  – Thomas Alva Edison, keda ühtlasi peetakse üheks 20. sajandi viljakamaks leiutajaks.

Valgusketile on valikus erineva võimsuse ja eluaega pirnid:

LED pirn 4W (soe valge) 2700K

LED pirn 4W (soe valge, hõõgniidipirn) 2200K

LED pirn 1W (soe valge) 3000K

LED pirn 4W (soe valge, hõõgniidipirn) 2700K

LED pirn 1W (roheline)

LED pirn 1W (kollane)

LED pirn 1W (sinine)

LED pirn 1W (punane)

 

 

 

Meie valikus on klaar ja matt klaasiga pirnid.

Klaar klaas on täiesti läbipaistev klaas. Tavalise läbipaistva klaasi erilisemaks muutmisel on loodud hõõgniidi inimatsiooniga LED lambid.

Matt klaas on läbipaistmatu klaas. Sellise klaasiga lamp tekiab ühtse valguse. Samuti on värvilised LED lambid mati klaasiga.

Võrreldes tavaliste tuledega tarbib valguskett väga vähe energiat. Valguskettide valmistamisel kasutatakse enregiasäästlikku LED-valgustit, mis kasutab kuni 70% vähem energiat ja kestab kuni 10 korda kauem kui tavalised hõõglambid. Seega see tähendab ka rohelisemat eluviisi ja väiksemaid elektriarveid.

Meilt on võimalik valguskette osta ka hulgi, suuremale kogusele küsi pakkumist!