37330733ba8098a128c067da4ac6abb7

Soojuskiirgur – hea abimees jahedatel suveõhtutel

Soojuskiirgur muudab jahedad suveõhtud soojaks ja hubaseks, tänu millele saab pikemalt õues õhtuid nautida ka jahedamatel ilmadel. Eestis on ilmad heitlikud ning ka suvised õhtud on  jahedad, rääkimata talvest – seega on gaasisoojendid ja soojuskiirgurid tänuväärt lisa, mida oma ürituse tarbeks rentida, et kindlustada oma seltskonnale mõnus soe õhtu.

 

Infrapunakiirgur

 

Elektrilised soojendid vajavad töötamieks elektritoidet, seetõttu on vaja läheduses olevat pistikupesa või pikendusjuhet. Elektriliste soojendite kulud sõltuvad vastavalt enda elektritarbimisele.

Infrapuna soojuskiirgur pakub kaasaegsemat lahendust ning tänu infrapunale kasutab see energiat palju tõhusamalt kui tavaline elektriline soojendi. Samuti on infrapuna soojuskiirguri kasutamine on paindlikum kuna need ei vaja tulekindlat pinda. Lisaks sellele saab paljusid infrapuna soojuskiirgureid paigaldada ka seinale, lakke või varikatuse alla ning kiirgusnurka saab reguleerida.

Telgirent24 vahendusel on võimalik rentida elektritoitel töötavat jalaga infrapunakiirgurit 2500W või riputatavat 2500W kiirgurit, mis sobib hästi näiteks telkidesse, olemasolevasse katusealusesse või terrassile laudade kohale riputamiseks.

Väljasolev ilm ei mängi soojuskiirguri kasutamisel suurt rolli, sest infrapunakiirgur soojendab õhu asemel inimesi ja soojendi ees olevaid esemeid. See tähendab, et tunnete soojust juba kohe peale selle sisse lülitamist ning kerge tuuleiil ei vii soojust ära. Suureks plussiks infrapunasoojendite juures on ka see, et need hoiavad eemale tüütud sääsed, eemaldavad niiskuse ja aitavad hoida ruumi õhu tolmuvaba.

Sääskede eemale tõrjumiseks on olemas ka spetsiaalne vahend, mis ei sisalda kemikaale, on müravaba, aurudevaba ning ohutu kasutada. Sääsed kipuvad just valguse tõttu kogunema telgi katuse alla ning see elektriline sääsepüüdja sobib igat tüüpi telkidesse.

Soojuskiirgurit saab aga kasutada kõikjal, eriti kasulik on neid kasutada keskkondades, kus on suur soojuskadu. Suurte tööstushoonete, garaažide ja restoranide välipindade soojendamine on väga kulukas ja ebamugav tavalise küttesüsteemiga – siinkohal tulevadki appi diiselsoojuskiirgurid. Lisaks sellele saab soojuskiirgureid edukalt kasutada ka suvilatses, rõdudel, terrassidel, väliköökides.

Telgirent24 valikus on ka infrapuna soojuskiirgur, mis töötab diiselküttega

Diiselinfrapuna soojuskiirguril on pumbaga kütusepõleti, mis paneb kuuma gaasi ringlema keraamilise kattega torudes, andes välja infrapunasoojuse. Küttetoru sisaldab kvaliteetset kahekihilist väärismetallist katalüsaatorit, mis koos mikroosakestega blokeerib ohtliku gaasi ja ebameeldiva lõhna. Kütteseade on ökoloogiline, kahjutu, saastevaba ja lõhnatu. Diisel soojuskiirgur kasutab kütuse põletamisel 99,9% kütusest ning põlemisprotsess on puhas ja vaikne. Diiseltoitel kütteseade tarbib kõigest 60W elektrienergiat,  mis on sama palju kui tavaline lambipirn ja keskmiselt 1,8L kütust tunnis.

 

Diisel soojuskiirguri eelised:

 

Vaikne ja lõhnatu

Energiasäästlik – kütusekulu kuni 1,9L tunnis, elektrikulu juhtplokis ja süütesüsteemis 60W

Kiire ja tõhus soojusjaotus, soojus kandub esemetele

Võrreldes tavapäraste radiaatoritega ei kuivata õhku

Võrreldes puhuritega ei tekita ringleva õhu voolusid

Lihtne nelja programmiga ja taimeriga digitaalne juhtimissüsteem

Mugav kaugjuhtimispult, mis võimaldab kasutada seadet distantsilt

Vaikne – kõigest 32dB

Seade on ratastel ja teisaldatav

Võimalik kasutada ka ekstreemsemates välitingimustes nagu lumi ja udu

Kütuse taseme näidik

Lihtne hooldada

Kõrge tuleohutustase – 12 turvaelementi:

 • Süütamise ohutuskaitse
 • Leegikaitse
 • Ümbermineku andur, mis lülitab küttekeha välja
 • Ülekuumenemiskaitse
 • Ohutussüsteem, mis reageerib voolukatkestusele
 • Toitekaitse
 • Põletikaitse
 • Kütusetaseme kontrollandur
 • Temperatuuriandur
 • Mootori käivitusabi
 • Lastelukk

 

Miks eelistada infrapunasoojuskiirgurit?

 

Soojendab inimesi ja esemeid, mitte õhku

Sobib ideaalselt ajutiseks soojendamiseks

Võimalik soojendada raskesti ligipääsetavaid alasid

Kiire soojaedastusega

Tuul ei mõjuta soojendi tööd ning soojust saab edastada suunatult

Müravaba

Takistab bakterite paljunemist

Infapuasoojuskiirgur ei vaja ka erilist hooldust. Oluline on, et kütteelementi käega ei katsutaks ja et reflektor oleks puhas. Kui reflektor on määrdunud, võib kütteelement üle kuumeneda ning selle eluiga lüheneda.

 

Gaasisoojendi

 

Kui soovid soojuskiirgurit vaid aeg-ajalt kasutada, näiteks aiapidudel, siis sobib hästi ka gaasiga töötav soojuskiirgur. Gaasisoojendi on küttekeha, mida kasutatakse kas siseruumi või õueala kütmiseks. Gaasisoojendid on ideaalsed kohtadesse, kus puudub lokaalne küte või võimalus kasutada elektriseadeldisi. Võrreldes tavaliste soojapuhuritega gaasisoojendi soojendab õhku kiiremini, sest gaasileek on kohe peale selle süütamist kuum. Jätke hüvasti pikendusjuhtmete ja ülekoormatud pistikupesadega – gaasisoojendi põleb ilusa leegiga ja ei vaja elektritoidet. Lisaks soojendamisele loob see ka mõnusa hubase atmosfääri ning soojendit on kena vaadata.

 

Mida pidada gaasisoojendi valikul silmas?

 

Alustuseks tuleks mõelda kus ja milleks gaasisoojendit kasutama hakatakse – gaasisoojendid sobivad hästi kohtadesse, kus pole võimalik elektriseadeldiste ega lokaalse küttega soojust tekitada. Eriti headeks abimeesteks osutuvad nad külmas kliimas.

Soojendi valmisel on oluline tähelepanu pöörata energia tarbimisele – mida suuremat ala on vaja soojustada, seda suurema võimsusega seade tuleb soetada. Samuti tuleb jälgida millise gaasiga soojendi töötab – sellest sõltub lõplik kulu.

Soojendi suurus ja kaal – tubastes tingimustes paikse küttekehana kasutades, oleks hea, kui soojendi võtaks nii vähe ruumi kui võimalik.

NB! Tubaseks kasutamiseks sobib vaid ventilatsiooniga seade, sest puhurid väljutavad töö käigus õhku vingugaasi.

Matkale ja telkima minnes oleks jällegi vaja, et soojendi oleks võimalikult kompaktne ja kerge, et jõuaks seda kaasas tassida.

 

Kus kasutada gaasisoojendeid?

 

Gaasisoojendid on soodne ja efektiivne viis soojendamaks erinevaid telke – peotelgid, moodultelgid, easy-upid ja lisaks sooja andmisele on need ka suurepärased dekoratsiooni elemendid restoranide ja kohvikute terrassidele.

Dekoratiivne gaasisisoojendi ehk püramiidikujuline soojendi annab sooja ja lisaks sellele loob mõnusa hubase meeleolu. Klaastorus põlev tuleleek on ohutu ja annab nii valgust kui sooja.  Seega sobivad need ideaalselt välistingimustes olevatesse kohvikutesse, restoranide terrassidele, koduterrassidele, grillikodadesse, suvekööki ja erinevatele väliüritustele

Restoranide ja kohvikute terrassidel on eriti populaarsed seenekujulised gaasisoojendid.

Telgirent 24 vahendusel saab rentida justnimelt sellise 12.5kw seene kujulise soojendi ka enda ürituste tarbeks või veidi erilisemateks sündmusteks pakume ka püramiidikujulisi 11kw gaasisoojendeid.

Meie valikus olevad gaasisoojendid töötavad grillgaasiga, mis on mugavates kiirühendussüsteemiga terasballoonides ning on varustatud “click on” ehk klapiga süsteemiga. Gaasikulu on umbes 1 kg/tunnis töötades täisvõimsusel.

Miks eelistada gaasisoojendit?

 

Lihtne kokku panna

Lisaks sooja andmisele näeb ka kena välja ja on ilus dekoratsiooni element

Küttekeha on praktiliselt igale poole võimalik asetada – ei vaja elektritoidet

Gaasiküttel soojendi paiskab paiskab soojuse üle laia ala ning soojuse saamiseks ei pea seisma otseselt leegi kõrval

 

Soojuskiirgurite ja gaasisoojendite hooldus

 

Soojuskiirgurite korralikku töötamist võib takistada ka väike kogus mustust, seega tuleks neid puhastada regulaarselt niiske lapiga. Puhastamisel ei soovitata kasutada erinevaid puhastusvahendeid, sest need võivad kahjustada kütteseadet, lambi katet ja seadmes olevat reflektorit. Ärge puhastage seadet kui see on sisse lülitatud või vooluvõrku ühendatud, oodake vähemalt 20min peale kasutamist kuni soojendi on täielikult jahtunud. Sarnaselt elektriliste terrassisoojenditele võib ka gaasisoojenditele koguneda tolmu ja prahti, puhastage seadet samuti tavalise sooja vee ja niiske lapiga.

 

Tuvu kogu tootevalikuga: soojuskiirgurite rent