telk õues talvel telgi rent

Talv – maagiline aeg õuepidudeks

Talve saabudes tihtipeale pakitakse aiamööbel kokku ja kolitakse tagasi siseruumidesse, kuid miks mitte korraldada aiapidu hoopis talvel? Talv on üks maagilisemaid aastaaegu pidustusteks ning miks piirata ennast tubaste tegevustega kui talvisel ajal kõige põnevamad ja maagilisemad tegevused leiavad aset just õues.
Lisaks sellele ei piira teid õuepidu korraldades ruumipuudus, te saate kutsuda nii palju külalisi nagu ise soovite. Seega külm ilm ei tohiks olla takistuseks – nautige seda imelist hooaega nii kaua kui seda on ja veetke värskes õhus kvaliteetaega oma lähedaste ja sõpradega.

 

Talvise peo korraldamine

Talvel õues peo tegemine tundub paljudele üsna ebatavaline ja üllatav, aga tegelikult on võimalik väga vinge ja unustamatu pidu korraldada, kui seda õigesti planeerida.

Hubasuse ja maagilisuse lisamiseks lisage telki ja õue valguskett. Meie valikus on valgusketid alates seitsmest meetrist ning kokku on võimalik moodustada ühes jadas isegi kuni sada meetrit.

Kuigi valgusketid on ilmastikukindlad, siis talvel oleks mõistlik paigutada valguskettide pesad suunaga alla, et need jääksid lume ja märja eest kaitstud. Kui lambipesad on suunaga üles võib lumi sadada lambi peale ja pesasse imbuda, tänu millele võib pesa  kiiremini oksüdeeruda ja lõpuks enam mitte elektrit juhtida.

Siin on veel mõned ideed telgi kaunistamiseks:

 • Lisage telgile talvise tunde andmiseks looduslikke elemente, nagu käbid või oksad
 • Telgile piduliku ilme andmiseks kasuta võltslund või muid talveteemalisi kaunistusi
 • Lisasoojuse saamiseks kasutage küünlaid. Meie valikus on küünlajalg viiele küünlale ja küünlajalg kolmele küünlale
 • Mugavaks istumisnurgaks lisage telki tekid ja padjad

 

telk õues talvel telgi rent

Kõige olulisemaks osaks talvepeo korraldamisel on aga tagada, et sinu külalistel oleks soe ja hubane.

Selleks on mitu võimalust:

 • Lõkke tegemine

Üheks võimaluseks on teha lõke otse maapinnale, aga üha enam koguvad populaarsust paremad ja turvalisemad alternatiivid. Üheks selliseks alternatiiviks on lõkkealus, mis on ohutu ning seda on võimalik soovi korral lihtsasti ühest kohast teise tõsta.
Meie rendivalikus olev lõkkealus Jazz on valmistatud tugevast terasest ja näeb välja nagu suur lamedapõhjaline wok-pann ning  aluse jalad takistavad selle kokkupuudet maaga. Selline lahendus pakub nii soojust kui ka hubasust. Samuti saab lõkkel röstida näteks vahukomme ja valmistada imemaitsvaid kartuleid.
Eriti mugav on lõkkealust kasutada talvel, sest need, kes on talvel matkamas käinud, teavad, mis probleemid võivad tekkida, kui püüda lumel lõket teha. Lõkkealuse olemasolu aitab neid probleeme vältida.

 

Kuidas süüdata lõke ilma suurema vaevata?

 • Kasutage kuivasid küttepuid,  märga puitu on raskem süüdata ja tuld säilitada
 • Kasutage väikeseid oksi, käbisid, kuivi lehti, paberit, et lõke kergemini süttiks
 • Lisage alles siis suuremaid küttepuid, kui lõke on juba süüdatud
 • Hoidke lõke väikesena – väike tuli põleb külma ilmaga tõhusamalt ja tekitab vähem suitsu
 • Hoidke lõke kaitstult – kasutage tulekaitset, et tuld piirata ja sädemed ei leviks
 • Kindlasti järgige ka üldiseid ohutusnõudeid

Pleedid on mõnusalt pehmed ja pakuvad külmal ajal sooja. Mässige ennast pleedi sisse ja mõnus soojus on garanteeritud, asetades pleedid toolidele on ka istudes soojem.

Gaasisoojendi on küttekeha, mida kasutatakse kas siseruumi või õueala kütmiseks. Gaasisoojendid on ideaalsed kohtadesse, kus puudub lokaalne küte või võimalus kasutada elektriseadeldisi. Võrreldes tavaliste soojapuhuritega gaasisoojendi soojendab õhku kiiremini, sest gaasileek on kohe peale selle süütamist kuum. Jätke hüvasti pikendusjuhtmete ja ülekoormatud pistikupesadega – gaasisoojendi põleb ilusa leegiga ja ei vaja elektritoidet. Lisaks soojendamisele loob see ka mõnusa hubase atmosfääri ning soojendit on kena vaadata.

Peotelki on võimalik soojendada paigutades sinna gaasisoojendid.

 

Mida jälgida, kui kasutate gaasisoojendit telgis?

 • Veenduge, et telgil oleks korralik ventilatsioon, mis võimaldab küttekeha ohutut käitamist
 • Enne kütteseadme kasutamist lugege kindlasti läbi tootja juhised, sealhulgas ohutusabinõud ja õige kasutamine
 • Hoidke kütteseade tuleohtlikest materjalidest eema – veenduge, et kütteseade on paigutatud kohta, mis ei sisalda kergesti süttivaid materjale
 • Hoidke soojendi ka seintest eemal – kui soojendi on telgi seintele liiga lähedal, võib see põhjustada telgi kangast sulamist või süttimist
 • Ärge jätke kütteseadet ilma järelvalveta – oluline on kütteseade välja lülitada, kui lahkute telgist
 • Hoidke tulekustuti läheduses – Igaks juhuks on alati hea tulekustuti läheduses hoida. Meilt on võimalik ka tulekustuti rentida.

 

 

Teiseks variandiks on kasutada diiselkiirgurit. Tegu on võimsa kuid vaikse ja lõhnatu kütteseadmega, mis ei kuivata õhku.

Kiirgur töötab diislil ja seadmel on pumbaga kütusepõleti, mis paneb kuuma gaasi ringlema keraamilise kattega torudes, andes välja infrapunasoojuse. See kütteseade on ülimalt tõhus ja annab kohest soojustsisse lülitamise hetkest. Küttetoru sisaldab kvaliteetset kahekihilist väärismetallist katalüsaatorit, mis koos mikroosakestega blokeerib ohtliku gaasi ja ebameeldiva lõhna. Kütteseade on ökoloogiline, kahjutu, saastevaba ja lõhnatu.

Diiselkiirguri eelised:

 • Võimas, vaikne ja lõhnatu kütteseade
 • Kõige energiasäästlikum
 • Kiire ja tõhus soojusjaotus, soojus kandub esemetele
 • Ei kuivata õhku
 • Tänu infrapuna tehnoloogiale ei tekita ringleva õhu voolusid
 • Lihtne digitaalne juhtimissüsteem taimeriga
 • Mugav kaugjuhtimispult, mis võimaldab kasutada seadet distantsilt
 • Vaikne, kõigest 32dB
 • Kõrge tuleohutustase
 • Teisaldatav

Diiselkiirguri köetav pind on koguni 248m²

 

Seega on oluline teada telgi suurust – sellest sõltub mitut gaasisoojendit või diiselkiirgurit te vajate. Telgi suurus sõltub jällegi sellest, kui palju külalisi on peole oodatud,  mis tegevusi te telgis planeerite ning kuidas paigutate mööbli. Kõike seda silmas pidades saame teile võimalikult parima pakkumise teha.

Talvel soovitame telki paigutada plastikpõranda. See hoiab telgi sisemuse kuiva ja mugavana, eriti märgades või niisketes tingimustes.  Tänu moodultükkidele on põrandat võimalik paigaldada erineva kuju ja suurusega, Lisaks sellele on põrandal tekstuurne libisemisvastane pealiskate, seega on see ka stabiilsem turvalisem valik kui libe lumi.

 

Tegevused, mis hoiavad talvel soojas

Sooja saamiseks on oluline hoida end aktiivsena – erinevad liikumismängud, tantsud ja võistlused annavad sooja ja hoiavad tegevuses. Talve lahutamatuks osaks on ka suusatamine, kelgutamine ja uisutamine, seega miks mitte võtta ette ja  koos ühiselt midagi eelnevatest tegevustest teha.  Kindlasti tuleb külalistele eelnevalt teada anda, et pidu toimub õues ning mis tegevused on plaanis, et kõik teaksid aastaajale sobivalt riietuda. Nagu öeldakse –  ei ole olemas halba ilma vaid on vale riietus.

Siin on mõned näpunäited, kuidas end talvel soojas hoida:

 • Riietu kihiti: alusta niiskust imavast aluskihist, lisa soe keskmine kiht ja lõpeta isoleeritud väliskihiga
 • Pea, käte ja kaela soojas hoidmiseks kandke kindlasti mütsi, kindaid ja salli
 • Jalgade soojas hoidmiseks kasutage villaseid sokke ja isoleeritud saapaid
 • Katsuge riided kuivana hoida, sest märjad riided kiirendavad soojuskadu
 • Jooge piisavalt vett, et vältida dehüdratsiooni, mis võib põhjustada külmatunnet

 

Samuti annab sooja lõkke ääres istumine. Proovige oma lõkke- ja istumisala paigutada sellisesse kohta, kus oleksid korralikud tuuletõkked. Veenduge, et tuli asuks telgist ohutult eemal, et vältida selle kahjustamist.

Seadke lõkke ümber renditud lauad ja toolid. Toole rentides võiks silmas pidada, et metalltoolid pole kõige parem lahendus, sest need tõmbavad kehast kuumuse eemale, mis tähendab, et te istuksite koguaeg külmadel toolidel.

Liaaks sellele on lõkke ääres istumine ka suurepäraseks võimaluseks vahukommide, hotdogide, burgerite ja muude toitude röstimiseks.  Toidud ja joogid võiks planeerida selliselt, et need annaksid ka sooja. Söögi soojas hoidmiseks on hea lahendus marmiitide näol, jookide soojana hoidmiseks on meie valiku  nii kahe liitrime kui ka suur 9,5 liitrine termos.

Kokkuvõtvalt õigesti planeerides talvepidu võib olla isegi meelejäävam ja lahedam kui suvine aiapidu, sest see pole nii levinud ning tänu sellele on see kordades erilisem.