919f57d8cb3fca76d689c6a370f64fea

Mida pidada silmas suvise peo korraldamisel?

Suvi on pidude aeg, pikk pime talv on selja taga ja soojad suveilmad meelitavad inimesed õue koos lõbusasti aega veetma. Kooli lõpupeod, suvised õue sünnipäevad, päevased aiapeod, grillipeod soojadel valgetel õhtutel on suve lahutamatuks osaks.
Mida pidada silmas suvise peo korraldamisel? Õnnestunud peo korraldamisel tuleb arvestada kõikide detailidega. Siinkohal jagamegi mõned nipid, mida silmas pidada, et sinu pidu läheks saja protsendilisel korda ja midagi ei jääks kahe silma vahele.

 

Soovitused peo planeerimisel

Esimene soovitus on alustada peo planeerimist võimalikult vara ning koostada list vajaminevatest asjadest. Niimoodi võite kindel olla, et jõuate kõik õigeaegselt valmis ja midagi ei unune, sest kes tahaks stressata peo pärast, kui see on mõeldud eelkõige nautimiseks ja lähedastega koos mõnusaks viibimiseks. Samuti tuleks koostada ka list külalistest, et teaksite arvestada telgi suurusega, laudade-toolide arvuga ja muidugi ka toidu-joogi kogustega. Samuti tehke võimalikult palju ettevalmistusi juba eelmisel päeval – sättige üles telk ja muu peoinventar ning valmistage ette toidud ja joogid.

Suvepidude võlu seisneb selles, et neid saab korraldada õues, aga siinkohal tuleb arvestada sellega, et ilmad on heitliku ning ootamatult tabav vihmahoog võib rikkuda kogu peo. Teise äärmusena võib päevasel ajal temperatuur tõusta üsna kõrgele ning selleks on oluline tagada, et sinu küllalstel oleks mingisugune varjualune, kus lõõskava päikese käest jahutust otsida, et ei tekiks kuumarabandust.

Selle vältimiseks on heaks valikuks rentida või osta telk. Telgirent24 vahendusel on võimalik rentida ka 6m, 10m ja 15m laiuseid moodultelke, kus soovitud pikkuse saab ise 3m moodulite kaupa koostada. Moodultelk on hea võimalus suuremale seltskonnale – vastavalt valitud suurusele mahutab see kuni 1000 inimest. Vihma korral pakub telk saja protsendilist kaitset ja te ei pea muretsema enda ega peoinventari läbi ligunemise pärast. Ilusa ilmaga on võimalik paigaldada ainult telgi katus, jättes telgi küljed lahtiseks ja luua sellega avar katusealus, mis pakub külalistele mõusat jahedat varjualust ning kaitseb otsese päikesevalguse käes oleva toidu riknemist.

Rääkidest toidust, siis piisavas koguses maitsvat toitu on peo üheks keskseks osaks,  seega peo planeerimise juures tuleks paika panna, kas teil on piisavalt aega ja ressurssi valmistada ise pidusöök või otsida aegsasti üles mõni toitlustusasutus. Kui otsustate toidu ise valmistada, siis grillimine on suve lahutamatuks osaks, juba esimese lume sulades tuuakse välja grillid ning neid kasutatakse kuni hilise sügiseni välja.

Meilt on võimalik rentida grillvann koos 11 vardaga ning te ei pea piriduma vaid liha valmistamisega. Grillil saab teha imemaitsvaid aedvilju, maisi, seeni, tofut jne ning erinevate magustoitude valmistamiseks võib grillvardasse lükata banaane, maasikaid ja vahukomme. Samuti on meie valikus 960mm paellapann ja 720mm paellapann, mis võimaldavad valmistada erinevaid roogasid nii küpsetamata kui ka eelküpsetatud toorainest. Siiski tuleks tähele panna, et kuigi telk kaitseb toitu otsese päikesevalguse eest, siis mitmed toidud ei kannata pikalt kuumas seismist, nagu näiteks toores kala, liha või majoneesiga salatid. Selleks, et pidu veelgi lõbusamaks muuta ja ka pisematele vahvat tegevust pakkuda on meilt võimalik rentida lihtasti kasutatava popcornimasin, kus ülimaitsev popcorn valmib umbes kahe minutiga ning suhkruvatimasin, millega saab valmistatada õhulist vatilaadset maiustust.

Toidu kõrval ei tohi unustada piisavas koguses vedeliku tarbimist, eriti väga kuumade ilmadega ja kui pruugitakse ka alkoholi. Veenduge. et teie peol oleks piisavalt jooke, kindlasti ka alkoholivabu.

Meie valikus on erinevad joogiklaasid ja pokaalid ning kõik muud vajalikud lauanõud söömiseks ja toidu serveerimiseks.

Peale päikeseloojangut on õhtud hämarad ja toidu riknemise muredelt liiguvad mõtted sellele, kuidas tagada piisav valgustus ja mõnus hubane atmosfäär. Selleks sobivad ideaalselt välitingimustes kasutatavad valgusketid, mis lisaks pehmele ja hubasele valgusallikale on ka silmapaistvateks dekoratsoonielementideks. Meie valikus on erineva pikkusega ketid, millega saab kokku koguni saja meetrilise jada moodustada. Kasutage tulukesi telgis, kerige need puude ümber või miks mitte ka lillepottide ümber ning kogu õhustik saab hetkega hoopis teise ilme. Kui soovite aga midagi ekstreemsemat, siis on meie valikus ka värviliste pirnidega valgusketid.

Valguskettidest ja nende kasutamisvõimalustest saate rohkem lugeda meie postitusest: Valguskett – silmapaistev valgustus ja dekoratsiooni element

Siinkohal ongi oluline valida välja ka peo värviskeem. Pange paika, kas soovite kasutada erksaid värve või neutraalseid toone ning kui valik on tehtud, saate soetada sama värvilahendusega nõud ja muud aksessuaarid, et tekiks ühtsem tunne. Samuti mõelge läbi peo temaatika ja stiil, kas tegu on pigem piduliku või vabamas stiilis peoga ning vastavalt sellele saate soetada ka laudlinu ja erinevaid toolikatteid, mis samuti sobivad kokku teie poolt valitud värviskeemiga. Dekoratsioonidena võib kasutada erinevaid paberist meistertatud dekoratsioone või õhupalle. Meie kaudu on võimalik tellida ka õhupallidekoratsioone, lisainfoks kirjutage info@telgirent.ee

Mida õhtu poole kellaaeg liigub seda jahedamaks läheb ka ilm, isegi keset suve. Selleks, et pidu ilma tõttu liiga vara ei lõppeks on meilt võimalik rentida gaasisoojendeid. Näiteks meie valikus olev püramiidikujuline soojendi annab nii sooja kuid on ka niisama kena vaadata ja loob mõnusa hubase meeleolu. Erinevate soojuskiirgurite ja nende eeliste kohta saate täpsemalt lugeda postitusest: Soojuskiirgur – hea abimees jahedatel suveõhtutel.

Jahe ilm pole ainuke, mis peo meeleolu võib rikkuda, mida hilisemaks kellaaeg läheb, seda aktiivsemalt hakkavad sääsed tegutsema. Sääskede ja muude tüütute putukate eemale tõrjumiseks on meil rendis sääsepüüdja, mis ei sisalda kemikaale, on müravaba, aurudevaba ning ohutu kasutada.

 

Meelelahutus peole

Muidugi võib suvine pidu olla rahulik ja koosneda lihtsalt mõnusast koosviibimisest söögi-joogiga, aga ühelt vingelt peolt ei puudu ka muusika, tants ja muud tegevused. Seega tuleks mõelda, kuidas lauad ja toolid paigutada, oluline on tähelepanu pöörata sellele, et inimesed üksteisest liiga kaugel ei asetseks, aga et samas oleks piisavalt ruumi liikumiseks. Õige peomeeleolu loob ka hästi valitud muusikavalik. Tõeline hitt peol oleks mõni live-bänd või DJ, kes mängiks kuumasid suvehitte. Meilt on võimalik rentida bändile lavapoodiumeid või isegi DJle muusika mängimiseks kokkupandav DJ laud. Kui selleks aga mahti pole, võib edukalt koostada ühe mõnusa suviste hittidega playlisti spotifysse ja samamoodi nautida pidu ning head muusikat.

Erinevad mängud pidudel aitavad luua meelelahutusliku õhustiku ja ühendavad inimesi omavahel. Kui sa ei taha oma pead vaevata mängude välja mõtlemisega, siis meilt on võimalik rentida lauajalgpall, pingpongi laud või koroonalaud, mis lahutavad meelt sinu eest.

 

Peopaketid

Selleks, et sa ei peaks ise pead vaevama, et kas kõik vajalik õiges koguses saaks soetatud, oleme kokku pannud ka mõned paketid:

Teismelise sünnipäev 15le

Lapse sünnipäev 20le

Aiapidu 20le

Grillõhtu sõpradega 20le

Juubel 50le

Sünnipäev 60le

 

Kui ülal toodud pakettidest on midagi puudu, mis sa arvad, et võiks ka kindlasti sinu peol olla, siis alati on võimalik peoinventari juurde rentida või osta. Võta suvest maksimum ja korralda vähemalt üks vinge pidu, mida kõik mäletama jäävad.

Tutvu kogu tootevalikuga siin: telgirent.ee